Tímto obrovským úspěchem se můžou pochlubit vědci skupiny Aplikované plazmochemie Ústavu fyziky a technologií plazmatu a jejich kolegové ze společnosti ZENA s.r.o., Botanického ústavu AV ČR a Výzkumného ústavu vohodospodářského T.G. Masaryka.
Projekt unikátní technologie na čištění vod od těžko odstranitelných mikropolutantů získal cenu TA ČR 2024 v kategorii SPOLEČNOST a stal se také absolutním vítězem s titulem Český nápad 2024. Oceněný projekt staví na technologii CaviPlasma, společném vynálezu Vysokého učení technického v Brně, Masarykovy univerzity a Botanického ústavu AV ČR. Více se o ní můžete dočíst v našem článku zde. O vítězném projektu informuje také TA ČR na svých stránkách i ve videu. Ceny TA ČR se udělují nejkvalitnějším projektům aplikovaného výzkumu v kategoriích reflektujících ekonomický a společenský přínos výsledků projektů.
Letošní Den TA ČR, 7. listopadu 2024, se nesl v duchu 15. letého výročí existence celé agentury. Na slavnostním Galavečeru Inovací pořádaného v Národním muzeum v Praze převzali ceny společně zástupce firmy ZENA s.r.o., Ing Miroslav Dohnal, Ph.D., Botanického ústavu AV ČR, prof. Ing. Blahoslav Maršálek, CSc. a Masarykovy univerzity doc. Mgr. Pavel Sťahel, Ph.D. a Mgr. Jan Čech, Ph.D.
Gratulujeme!
Skupina Aplikované plazmochemie; zleva: Radek Horňák, Lubomír Prokeš, Jan Čech, Barbora Mayer, David Trunec, Pavel Sťahel
Ceny TA ČR 2024 v barvách CaviPlasmatu
Mgr. Barbora Mayer, Ph.D. a Mgr. Radek Horňák
Mgr. Jan Čech, Ph.D.
doc. Mgr. Pavel Sťahel, Ph.D.